Lokalizacja projektu
Miejsce na budowę asfaltowego pumptrack'u znajduje się na ternie przy Młodzieżowym Domu Kultury
Opis zadania
Pumptrack – specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.
+ pumptrack wymusza na nas pracę całym ciałem podczas jazdy na rowerze, z użyciem całego zakresu ruchu naszych nóg i ramion. Wystarczy kilka godzin na pumptracku aby przestać jeździć jakbyśmy połknęli kij od szczotki.
+ Poznajemy na czym polega aktywna jazda, w której to my decydujemy co robimy na rowerze. Po jeździe na pumpie bierne zwożenie się na rowerze niczym worek kartofli nie będzie już dla nas.
+ Dobry pumptrack ani przez moment nie jest płaski. Cały czas jedziemy na przemian góra, dół. Nic nie zdziałamy jeśli nie będziemy trzymać idealnej pozycji, cały czas korygując nasze ustawienie na rowerze aby pozostać w tzw. pozycji równowagi.
+ Pumptrack to również zakręty, naprawdę dużo zakrętów. Kilkanaście, kilkadziesiąt kółek na pumpie i będziesz skręcać niczym sportowy samochód z przeciążeniem 2g.
+ Pumptrack to równie idealnie kontrolowane środowisko, na którym po zrobieniu kilku kółek nic nas nie zaskoczy. Dzięki temu możemy się uczyć nie trzymać palców na klamkach hamulcowych “na wszelki wypadek” oraz patrzeć możliwie daleko do przodu, daleko w zakręt, dwa zakręty do przodu, trzy zakręty do przodu…
+ ćwiczenie techniki jazdy na rowerze.
Przewidywana grupa odbiorców
Wszyscy dorośli, młodzież oraz dzieci mogą uczyć się poprawnej technicznie jazdy na rowerze lub innych pojazdach takich jak deskorolka lub hulajnoga, przez jazdę na pumptracku.
Szacowane koszty inwestycji oraz kalkulacja ewentualnych rocznych kosztów jej utrzymana
250 000 - 450 000 zł